052-8700617

טיפים למעברי דירה

בשעה טובה! אתם לפני מעבר?! קחו נשימה. זה אפשרי. משהו טוב בפתח, חדש ונקי...
לפני האריזה: זמן האריזה הוא זמן חשוב, יקר, מתיש לא פעם וארוך, אבל הוא סופר משמעותי כי במהלכו זה הזמן שלכם למיין את הציוד שיש ברשותכם. זה הזמן להחליט ממה נפרדים ומה חשוב לכם באמת שימשיך אתכם הלאה. אל תגררו את המיון לשלב הפריקה והסידור. אז, יהיה לכם קשה עוד יותר.
לפני המעבר: דאגו מראש להשאיר לשלב האריזה, רק את הדברים שיעברו אתכם לבית החדש. כל מה שלא היה בשימוש בשנה האחרונה העבירו הלאה, למי שבאמת צריך. שחררו, מבטיחה שזה יעשה לכם רק טוב.

אם ביצעתם מיון של הבגדים טרם האריזה או אם אתם מסדרים מחדש את ארון הבגדים, נסו ליצור הפרדה של קיץ- חורף. כך ששני הסוגים יהיו זמינים ונגישים במקביל. בדרך הזו תוכלו לחסוך את ההחלפה, ההורדה והעלאה של הבגדים, בעונות השונות.

ארזו לכם מזוודות אישיות לפרק הזמן שבין האריזה והפריקה. ממש כאילו אתם "יוצאים לחופשה משפחתית". במזוודות הכינו לכם בגדים, כלי רחצה, מזון, צעצועים חשובים לילדים, ספר קריאה. כל דבר שלו אתם זקוקים ליומיים שלושה בכדי שיהיה לכם נוח וזמין, בזמן שכל ציודכם ארוז בקרטונים.

במהלך האריזה:
ערכו רישום מסודר של מספור הקרטונים ומה מכיל בתוכו כל קרטון. כך גם בעת הפריקה והסידור, יהיה לכם קל יותר לאתר את התכולה לה אתם זקוקים, והפריקה תעבור בקלות ובמהירות.
יש לכם הרבה פריטים קטנים ליופי שמפוזרים בבית- פריטי פורצלן/קריסטל קטנים, קישוטי קיר שבירים ועדינים, מוביילים ועוד.. עטפו אותם והניחו בתוך קופסאות שונות (של פלאפון ישן, מצלמה, מוצרים חשמליים קטנים, נעליים, עוגיות), ואותן הניחו בתוך הקרטון. להגנה מרבית בזמן ההובלה.

יש לכם תמונות ופרטי הום סטיילינג שתלויים בבית ותרצו להעביר איתכם לבית החדש, דאגו לרכז את כולם בקרטון אחד שניים, הם יהיו מאוחסנים ושמורים לעד שהבית שאליו עברתם יהיה מסודר וכל תכולתו תקבל מקום. רק לאחר מכן תוכלו בנחת לחשוב ולהחליט היכן תרצו למקם.

פריטים שמאוד מאוד חשובים ויקרים ללבכם- קחו איתכם בכוחות עצמכם.

החלטתם לארוז בעצמכם?- ספרים וציוד כבד מאוד הכניסו למזוודות ותיקי טיולים. אף לתיקים שאתם לא מעוניינים בהם לאחר המעבר.

בסיום האריזה:
הכינו מראש לחברת ההובלה הכוונה עם סימון החדרים לפי הצבעים עליהם החלטתם לקטלג את הקרטונים. כך, יהיה מסודר וקל למובילים להוריד ישר את הקרטונים לחללים הרצויים ויחסוך לכם הרמות כבדות מיותרות.
לפני הפריקה והסידור:
דאגו שלשלב זה נגיע רק לאחר שכל יחידות האחסון הרצויות קיימות ומורכבות בבית החדש. שכל חזיתות הארונות, השיש במטבח והאחסון הקטן החשוב לכם ממוקמים ונמצאים.
וודאו שהבית שאליו אתם עוברים נקי טרם הפריקה, כפי שאתם מצפים, כדי שכל מה שיסודר ביחידות האחסון ייכנס למקום נקי ללא אבק ונסורת.

דאגו שכל מה שחשוב לכם שיהיה מסודר בבית יהיה טרם הפריקה והסידור (כלי מטבח חדשים שתרצו, סלסילות ספציפיות, בגדים ששמרתם לילד הבא והיו אצל ההורים בשמירה).

במידה וישנם כלי מטבח חדשים שחשוב לכם שיהיו ממוקמים במטבח, דאגו מראש להדיח אותם. שיהיו נקיים טרם ההכנסה למגירות ולארונות.
לאחר הפריקה והסידור: כל התכולה קיבלה את מקומה, כל פריט נמצא במקום ההגיוני והנכון עבורו. אבל, רק לאחר המחייה בבית, השהות, הזמן והניסיון, תראו מה נכון עבורכם, מה נוח, מה לא, האם המיקום הוא הנכון ביותר עבורכם, או שתעדיפו אחרת. אז, תוכלו לשנות, להזיז, למקם אחרת או אולי להחליט שאתם לא באמת צריכים אותו.