052-8700617

טיפים לסידור המטבח

סידור מטבח הוא אחד החללים בבית שאני מאוד אוהבת לסדר ❤ זה זמן חשוב לבדוק תוקף של מוצרים, זמן חשוב למקם פריטים במקום נכון ויעיל, זמן חשוב לבדוק אם כל מה שיש לכם זה באמת מה שאתם צריכים, זמן חשוב להעביר הלאה מתנות שאתם לא עושים בהן שימוש, שקיבלתם בחגים/ לחתונה/ להולדת.. /ליום הולדת/ מהעבודה/ ומאלה שקיבלו ולא מצאו מה לעשות עם המתנה והעבירו אליכם הלאה. אל תשמרו סתם דברים שיעלו אבק ויאבדו מהתוקף שלהם.
מטבח מאורגן הוא מטבח שכל פריט בו מקבל את המקום שלו.
 • מקום מוגדר לצלחות וקעריות.
 • מקום מסודר לכוסות וספלים.
 • מקום מאורגן לסירים ומחבתות.
 • מקום לסכו”ם, עזרי מטבח ועטיפות שונות.
 • מקום ספציפי לכלים חד פעמיים.
 • מקום ייעודי לקופסאות פלסטיק.
 • מקום ייחודי לשימורים, פסטות ורזרבות.
 • מקום לממרחים, מקום לאפייה.
 • מקום ברור לתבלינים ובקבוקים נוזליים.
 • ועוד מקום לכל דבר הקשור למטבח.
פתחו את המגירות, דלתות הארון, בדקו אם באמת כל מה שיש לכם נחוץ והכרחי.
 • האם אתם צריכים כל כך הרבה ספלי קפה?
 • האם צריך לחדש את מגבות המטבח?
 • האם לכל קופסת פלסטיק יש את המכסה שלה?
 • האם ישנם מוצרים שפג להם התוקף?
 • רעננו, זה יעשה לכם טוב.
יש לכם כלים (קערות, צלוחיות, קופסאות פח) שפחות בשימוש חשבו אולי הם יכולים לשמש ככלי אחסון במגירה או על השיש לצרכים שונים- בצל/תפוח אדמה, גומיות, נרות שבת, קליפסים לסגירת שקיות, מסטיקים/סוכריות, ויטמינים בשימוש יום יומי ועוד..
קופסאות פלסטיק כמה אתם אוהבים אותן ❤ למציאת הקופסה והמכסה ללא קושי…. הניחו את המכסה מתחת או בצמוד לקופסה שלו. אם יש לכם מאותה קופסה כמה יחידות זהות, הכניסו את הקופסאות אחת בתוך השנייה, ואת המכסים שלהן הניחו מתחת/מעל/בצמוד אליהן.

יש לכם כלים שאתם אוהבים? ממש ?
בבקשה, אל תשמרו אותם בארונות, במגירות, בוויטרינות- לרגע אחד, לאירוע אחד, ליום אחד.
הימים עוברים, הזמן חולף ובסוף הכלים עומדים רק ליופי.
מה הטעם…
תיהנו מהכלים היפים שלכם, תאכלו בהם, תוציאו אותם.
אפשר ליישם גם על פריטים אחרים בבית.

כי חייבים יצירתיות בכל מקום…
הטיפ שתקראו עכשיו מופיע באלמנטים הקשורים למטבח אבל רלוונטיים ליישום גם בחללים אחרים (כמו חדרי רחצה, חדרי שינה… כמובן בהתאמה). כמה נוח שיש משהו שהוא בשימוש והוא זמין ונגיש עבורנו ❤ בלי לוותר כמובן על העיצוב והסטיילינג. הניחו בכלי יפה, אפילו לא בהכרח קונבנציונאלי, שמשתלב בהתאמה עם החלל מאכלים וכלי מטבח שאתם צריכים אותם בשימוש יום יומי במטבח. למשל: עוגיות של הילדים שהם אוהבים לאכול עם התה בבוקר, מסטיקים וסוכריות להתרעננות, חטיפי אנרגיה לכוח, תיונים בטעמים שונים, כלי מטבח שונים- מצקת, מטרפה, מערוך, כפות עץ ועוד, שקדים, אגוזים וכל מה שאתם אוהבים. זה יפה, זה משתלב טוב, זה נוח, זה פרקטי, אפילו מפתיע, זה שונה, זה מוסיף וזה בעיקר מזמין… אותו הדבר ניתן ליישם בחדר הילדים, למשל עם כלי מיוחד לגומיות ולסיכות של הילדה ועוד אינסוף רעיונות.
אל תעמיסו על המקרר מגנטים. נכון, הצלחנו לאגור מגנטים מתקופת טרום הקרונה. וואו, מי זוכר… מרגיש ממש מזמן ותמיד היינו חוזרים עם ימבה מגנטים. תשאירו רק את אלה שאתם ממש אוהבים והשאר לתוך קופסה יפה של תמונות מגנט בארון האלבומים שלכם. העומס על גבי המקרר גם לא מיטיב עם המטבח.
יש לכם פריטים יפים שהבאתם מחו”ל או מאיזה יריד אהוב בעבר שאתם שומרים בארון? לא חבל? הניחו/תלו, במקום מתאים שתראו ותיהנו מהם.
פינת האוכל ממש בצמוד למטבח, לא מצליחים להשתלט על הניירת והדואר, שם אתם עובדים ומתעסקים עם הניירת, קנו קופסה יפה שמתאימה לבית והניחו את הניירת בתוך הקופסה. זה לא ימנע מכם להשתלט גם עליה, אבל לפחות היא לא מפוזרת עד אז..
לכל דבר נוזלי או שומני במגירות המטבח ממליצה לצפות את המגירה בנייר סופג/ נייר עטיפה/ חתיכת קרטון/ פלסטיק מונע החלקה/ רדיד אלומיניום. קל להחלפה ושמירה על הניקיון.
סידור המקרר: כדי לדעת מה יש בתוך המקרר ולראות מה באמת אנו צריכים לקנות ולהשלים, מקרר מסודר הוא הסוד. רכשו סלסילות מותאמות למקרר וכל סלסילה קטלגו לפי המוצרים שיש לכם במקרר, כמו: מעדנים, גבינות, ממרחים שונים, תבלינים, ביצים, פירות, ירקות. סדרו לכם את המקרר כך שתמקמו מראש מוצרים במקומות מסוימים, כמו: מקום מסוים לתרופות ומשחות, מקום לבקבוקי החלב, השתייה והרטבים השונים. בדרך הזו שום מוצר לא יעלם מאחור במקרר ולא נמצא מוצרים פגי תוקף.
תלו לכם על המקרר או על גבי לוח גיר/ שעם/ מגנט או כל ניהול רישום פנקס או טבלה שבה אתם רושמים את החוסרים שעליכם להשלים, הקשורים למטבח ולקניות. חלקו לכם את הטבלה לפי סוגי הקניות- לחמים, מוצרי חלב, אפייה, בשר, מוצרי בסיס/שימורים/מוצרים יבשים, מוצרי טבע, חטיפים, דברי תינוקות, קפואים, ירקות, פירות, משקאות, חומרי ניקיון, תבלינים, ממרחים ועוד. הרישום הזה יכול לחסוך לכם קניות לא הכרחיות, מניעת כפילויות, ולסייע לכם במה שאתם באמת צריכים.